Sarf MalzemeNeden Orijinal Sarf Malzeme?
Fotokopi makinaları ve yazıcılar kullanım süreçlerinde servis hizmeti gerektiren ofis ekipmanları olup, doğru kullanım şartları altında uzun süre hizmet verebilir.
Fotokopi makinaları ve yazıcılarda mutlaka orijinal sarf malzemesi ve yedek parça kullanılmalıdır. Cihazlara üretim sürecinde monte edilen elektronik algılayıcılar; orijinal malzemelerin fiziksel ve kimyasal karakteristiklerine göre;  ana kontrol birimlerine sürekli referans değerler gönderirler. Makina bu değerlere göre gereken miktar kadar sarf malzeme tüketimi ve gerekli ayarlamaları yapar. Bu aşamada kullanılacak orijinal olmayan yedek parça ve sarf malzemeler, belirsiz özelliklerinden ötürü, makina algılayıcılarına uyum sağlayamazlar. Sarf malzemesi kullanım miktarı düzensiz olur. Uyumsuz sarf malzemesi ve yedek parça kullanımı nedeni ile makinanın ömürlü parçalarının değişim zamanı kısalacak, kısa zamanda pahalı onarım faturaları olarak karşınıza çıkacaktır.
Orijinal Sarf ve Yedek Parça ile

  • Makinanızda büyük zaman ve para kaybına sebep olmazsınız.
  • Makinanızın çok önemli hayati parçalarına zarar vermez, zamanından önce aşınmalarını önlersiniz.
  • İlk günkü kopya kalitenizi düşürmezsiniz.
  • Arıza frekanslarını azaltıp, önemli çalışmalarınız sırasında olumsuzluklar yaşamazsınız.
  • En az birim kopya maliyetini elde edersiniz.
  • Garanti kapsamından çıkmamış olursunuz.
  • Orijinal olmayan diğer yan ürünlerin fiyat olarak avantaj gibi görülen cazibesini pahalı onarım masraflarına dönüştürmezsiniz.

Fotokopi makinaları ve yazıcılarınıza sadece yetkili ve eğitimli teknik servis elemanlarının müdahale etmesine izin verin. Unutmayın, eğitimsiz tamirciler makinanızda giderilmesi güç ve pahalı zararlar verebilir. Orijinal sarf ve yedek parçaları Bilgitaş’ın ülke çapında hızlı ve kaliteli hizmet  sunan, uzman ve eğitimli servis personeline sahip yetkili servis noktalarından temin edebilirsiniz.